Telewizor – sposób pakowania

Wysyłaliście już telewizor paczką kurierską? Nie często ma to miejsce. Jednak warto wiedzieć jak należy to czynić. Taki sprzęt może być przetransportowany w całości – należy zadbać o jego odpowiednie zapakowanie oraz zabezpieczenie. Jak to zrobić?

telewizor

Jak zapakować telewizor?

Przygotowania do wysłania paczki należy zacząć od znalezienia opakowania. Najważniejszą sprawą jest to, by znaleźć opakowania nowe, nieuszkodzone. Jeżeli wybralibyśmy karton używany, ze śladami zniszczenia, nasza paczka nie byłaby należycie zabezpieczona. Jakość opakowania wpływa na bezpieczeństwo sprzętu w transporcie.

paczkii

Poza tym bardzo ważne jest też dobranie odpowiedniej wielkości opakowania. Zdecydowanie najlepiej znaleźć prostokątny karton, w którym puste przestrzenie można zapełnić styropianem lub folią. Lepiej zrezygnować z opakowań o nietypowych kształtach, ponieważ to wpłynie na wyższą cenę przesyłki.

Przygotowując telewizor do transportu należy odkręcić niektóre części, choćby nóżkę czy podstawę. Taką część trzeba owinąć folią bąbelkową i zapakować do kartonu. Należy zadbać o to, by takie pojedyncze elementy nie przesuwały się w kartonie, np. przyklejając taśmą do sprzętu. Uwagę należy poświęcić zabezpieczeniu ekranu telewizora, choćby umieszczając w kartonie dodatkowe warstwy foli lub styropianowy panel. Poza tym należy pustą przestrzeń wypełnić amortyzującym materiałem.

telewizor-lg-

Poza tym dobrze jest również zadbać o dodatkowe zabezpieczenie paczki. Bardzo ważne jest zabezpieczenie dołu oraz góry kartonu kilkoma warstwami taśmy klejącej, co zmniejszy ryzyko otworzenia się opakowania pod ciężarem telewizora. Istotną sprawą jest też umieszczenie w widocznym miejscu na paczce naklejek, które będą informować o zawartości, np. ostrzegać o szklanych elementach. Większość kurierów zwraca uwagę na takie informacje i stara się odpowiednio obchodzić z przesyłką.

paczkia

Kiedy telewizor zostanie w taki odpowiedni sposób zapakowany i zabezpieczony, możemy nie obawiać się o jego transport – dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *