Rowery – sposób pakowania

Wysłanie roweru paczką wymaga poświęcenia czasu oraz cierpliwości. Aby rower dotarł bezpiecznie na miejsce, trzeba go prawidłowo zapakować oraz przygotować paczkę. Jak to zrobić?

rowery

Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie roweru w karton – dzięki temu wysyłamy paczkę o typowych rozmiarach, co jest tańsze. Niezbędny jest oczywiście karton w odpowiednim rozmiarze. Należy znaleźć opakowanie sztywne, nieuszkodzone, a jego powierzchnię oczyścić ze starych etykiet i naklejek.

Od czego rozpocząć pakowanie roweru? Na samym początku należy rower umyć. I nie chodzi tutaj o jego wygląd. Aby zapakować rower do paczki, trzeba będzie go rozkręcić i zabezpieczyć poszczególne części – z czystym rowerem wygodniej będzie się pracowało. W międzyczasie należy przygotować karton. Bardzo ważną sprawą jest zabezpieczenie kartonu – szczególnie od dołu trzeba go skleić taśmą, by nie otworzył się w czasie transportu.

rower

Następnie należy przejść do etapu rozkręcenia roweru, dzięki czemu zmieści się on do kartonu. Powinno się odkręcić pedały, obniżyć siodełko, odkręcić liczniki, dzwonki, lampki. Wszystkie takie elementy należy również zabezpieczyć i unieruchomić, by nie uszkodziły się w transporcie. Kolejny krok to odkręcenie kierownicy tak, by można ja było ułożyć równolegle do ramy. Jeżeli mamy problem z umieszczeniem roweru w kartonie, można jeszcze odkręcić koła. Wtedy jednak należy odpowiednio zabezpieczyć koła zębate, np. folią bąbelkową lub miękkim materiałem. Zabezpieczyć trzeba również kierownicę oraz ramę, np. owijając tekturą lub folią. Owinąć należy też łańcuch, dzięki czemu nie uszkodzi innych części. Trzeba też pamiętać o oklejeniu pojedynczych części, które zostały odkręcone.

pakowanie rowerów

Wkładając rower do kartonu należy zadbać o to, by poszczególne elementy nie miały możliwości przesuwania się. W tym celu można je skleić taśmą. Na końcu trzeba jeszcze zabezpieczyć wolną przestrzeń, najlepiej folią lub styropianem – dobrze amortyzują, a nie dodają paczce wagi. Pozostaje jeszcze zaklejenie góry kartonu i rower jest gotowy do wysłania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *