Rośliny – sposób pakowania

Wysyłaliście już rośliny w paczkach? Wiecie na co zwracać szczególną uwagę? Przypomnimy wam kilka kwestii pakowania roślin, by zostały przetransportowane bezpiecznie i w całości. Nie jest to sprawa łatwa, wymaga poświęcenia uwagi, szczególnie że rośliny wymagają odpowiednich warunków w czasie podróży. O co zatem należy przede wszystkim zadbać?

rośliny

Wyjątkowo wymagające będzie zapakowanie większych roślin, w tym sadzonek krzewów czy drzewek owocowych. Trudność ta związana jest z faktem, że rośliny są w trakcie rozwoju i należy o nie odpowiednio zadbać, by rosły dalej i się prawidłowo rozwijały. Potrzebują komfortowych warunków zwłaszcza gdy podróż może trwać kilka dni.

paczki

Pakowanie roślin należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego kartonu. Szczególnie ważne jest dopasowanie rozmiaru do wielkości rośliny. Karton nie może być zbyt mały, by nie przygnieść rośliny, ale nie może też być za duży – wtedy roślina mogłaby się przemieszczać w czasie podróży. Odpowiedni rozmiar kartonu zabezpieczy też roślinę przed kurierami, którzy mogą paczkę przerzucać lub podrzucać. Bardzo ważne jest też zabezpieczenie samej rośliny, a szczególnie, gdy do kartonu pakujemy kilka sadzonek. Wtedy trzeba je zabezpieczyć osobno, np. stosując folię bąbelkową lub gazetę – wtedy nie będą się obijać o siebie. Poza tym trzeba też odpowiednio zabezpieczyć paczkę. Należy górę kartonu zakleić grubą taśmą, by paczka nie otworzyła się w czasie transportu oraz by nikt do niej nie zaglądał.

roślinki

Wybór firmy kurierskiej

W takiej sytuacji znaczenie ma również wybór firmy kurierskiej. Trzeba zadbać o to, by rośliny dotarły na miejsce w ciągu 3 dni. Najlepiej poszukać firmy, która zapewnia bardzo szybką dostawę paczki, np. w ciągu 24 lub 48 godzin. Wtedy roślina nie będzie pozbawiona światła na zbyt długo. Ważna sprawą jest również to, by paczki z roślinami nie wysyłać na koniec tygodnia, gdyż może weekend spędzić w magazynie, a to narazi ja na uschnięcie.

kurier

Wysyłając rośliny trzeba zatem poświęcić uwagę na wybór kartonu oraz znalezienie odpowiedniej firmy kurierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *